Благословення батьків на весіллі

Опубликовано в рубрике Совет | Вс, 18 августа 2013

Благословення батьків на весіллі— важлива частина українського православного весільного обряду. Батьки нареченого і нареченої благословляють молодих на довге і щасливе життя, і цей момент — один з найбільш зворушливих і хвилюючих.

Щоб благословити молодих на щасливе сімейне життя Вам знадобиться:
— ікона Казанської Божої Матері (для батьків нареченої);
— ікона Спасителя (для батьків нареченого);
— довгий рушник.

1. Першими молодих благословляють батьки нареченої, «відпускаючи» її з отчого дому в нову сім’ю. Робиться це перед виїздом з дому до ЗАГСу чи церкви. Благословення — це таїнство, тому його не проводять прилюдно. Батькам нареченої і молодим краще ненадовго відійти від гостей і пройти в іншу кімнату.

2. Благословення проводиться чином Казанської Божої Матері. Якщо в родині її немає — ікону можна заздалегідь придбати в храмі. Знадобиться також рушник — ікони не прийнято брати голими руками.

3. Візьміть у руки рушник, потім, з його допомогою — ікону, повернувши чином в бік нареченого і нареченої. Благословляють спочатку наречену. Суворої формули не існує — просто від щирого серця побажайте їй в сімейному житті щастя, благополуччя, любові. Перехрестіть наречену іконою і піднесіть образ, щоб вона могла його поцілувати. Таким же чином напуття і нареченого. Ікону, якої проводилося благословення, треба взяти з собою в церкву на церемонію вінчання.


Зазвичай благословення молоді просять такими словами:
«Тато, мамо благословіть нас»;
 а батьки разом у відповідь кажуть:
«Бог благословляє і ми благословляємо».
Після чого батько та мати тримаючи хліб та ікону по-черзі благословляють молодих, перехрещуючи наречену, а потім нареченого, молоді цілують спочатку ікону якою їх благословляють,а потім хліб,так повторюється тричі.

4. Батьки нареченого благословляють молодят, коли вони повертаються після скоєння вінчання — на знак того, що приймають невістку в свою сім’ю, в свій будинок. Обряд відбувається точно так само, але замість ікони Казанської Божої Матері береться ікона Спасителя. Після того як обряд завершений, молодим на рушнику підноситься хліб і сіль.

5. Ікони, якими батьки благословили своїх дітей на вступ до шлюбу, ставляться на святковий стіл, а після закінчення урочистості займають почесне місце в будинку молодят — саме вони вважаються хранителями молодий сім’ї.

Мне нравится3
Расскажите друзьям