Цікаві факти про весілля

Опубликовано в рубрике Истории | Ср, 9 декабря 2015

Цікаві факти про весільні обряди, про українське висілля ви дізнаєтеся в цій статті.

Цікаві факти про весілля

Виявляється, весільні короваї подавали ще в Стародавньому Римі. Там нареченого і наречену не визнавали чоловіком і дружиною до тих пір, поки вони не з’їдали по шматочку пирога.

Майже всі сучасні весільні сукні білого кольору. Але ця традиція з’явилася в Європі відносно недавно, в 1840 році, коли британська королева Вікторія одягла таке плаття, виходячи заміж за принца Альберта. До цього нареченої не надавали ніякого значення кольору весільного вбрання. Не надягали тільки чорні сукні, так як чорний вважався кольором трауру, і уникали вбиратися в червоне, бо червоні сукні в ті часи носили повії. Зате в Китаї, навпаки, червоний колір весільних суконь популярний досі: вважається, що він приносить щастя і достаток у сім’ю.

Один з найвідоміших весільних звичаїв — це кидання підв’язки нареченою. Раніше замість підв’язки наречені кидали шматочки тканини, відірвані від весільної сукні. Однак, оскільки такі сукні коштують дорого, псувати їх було шкода, тому вирішили замінити клаптики тканини підв’язками.

На весіллях у Великобританії ще недавно існувала традиція, зворотна киданню підв’язки. Друзі нареченого кидалися в нього носками. Вважалося, що хлопець, який потрапив нареченому в ніс, мав одружитися наступним. Напевно, перед весіллям женихи молилися, щоб гості прийшли на торжество у свіжих шкарпетках!

У Європі в XVII-XIX ст. існувала традиція прикрашати стрічками рукави весільних суконь. Згодом стрічки «перекочували» на весільні карети, а з них — на автомобілі.

У правлячій сім’ї Великобританії існує традиція, згідно з якою на сувенірах, випущених з нагоди весілля осіб королівської крові, поміщають особливий вензель. Він складається з переплетених букв, з яких починаються імена нареченого і нареченої. Буква нареченого зазвичай йде першою, а нареченої — другою. Але, коли принц Вільям одружився з Кейт Міддлтон, традиція була порушена. Причина проста: якби Вільям і Кейт слідували заведеним порядкам, то на їх вензелі красувалося б скорочення WC, яким в англомовних країнах позначають туалети.

У деяких районах Індії після весілля у молодят не буває першої шлюбної ночі. Цілих чотири ночі між ними в ліжку знаходиться дерев’яна палиця, що символізує індуїстського бога Вішвавасу. Вважається, цей ритуал сприяє народженню здорових і сильних дітей.

На острові Балі нареченому і нареченій підпилюють ікла прямо на весіллі, причому без жодного наркозу. За місцевими віруваннями, в людини без іклів не можуть вселитися злі духи, тому така «стоматологічна процедура» гарантує нареченим спокійне й щасливе сімейне життя.

Кенійські женихи перед весіллям протягом місяця розгулюють у жіночому одязі і займаються жіночої домашньою роботою, що на собі пізнати «тяжку жіночу долю». Кажуть, після цього чоловіки особливо цінують своїх дружин і намагаються їх берегти.

У деяких племенах Океанії невинність нареченої не в пошані, тому спочатку з нареченою займаються сексом друзі нареченого, потім три дні з нею можуть спати всі чоловіки племені, і тільки після цього черга доходить до майбутнього чоловіка.

В індійському племені нандхари не прийнято хизуватися своїм багатством. Не дивно, що саме тут відбулася найдешевша весільна церемонія у світі. Вона обійшлася організаторам в 1,25 рупії (менше 10 центів).

Найдорожче весілля також відбулася в Індії. Місцевий олігарх Субрата Рой в 2004 році витратив 128000000 на весілля двох своїх синів, які одружилися в один день. Крім кількох тисяч гостей, запрошених на торжество, на весільному бенкеті пригостили ще й 40000 бідних людей.

У деяких племенах Центральної Африки, перш ніж узяти в дружини дівчину, хлопець повинен кілька разів довести до оргазму свою майбутню тещу. Найцікавіше, що кількість разів призначає майбутній тесть.

У Руанді спільне життя молодят традиційно починається не з шлюбної ночі, а зі скандалу. Кілька днів після весілля дружина може безкарно лупити свого чоловіка і бити в його будинку посуд. Зате після цієї церемонії подружжя зобов’язане ніколи більше не піднімати руки один на одного і жити в злагоді до кінця життя.

Виявляється, білі тапочки — це не завжди сумно. У Тунісі таке взуття перед весіллям дарує наречений нареченій, щоб показати серйозність своїх намірів.

Мне нравится0
Расскажите друзьям